Vítáme Vás na stránkách 1. oddělení školní družiny ZŠ Ovčárecká Kolín (paní vychovatelka Lenka Šubrtová).
Září
Kopie (2) - DSCN0622.JPG

Prázdniny přinesly dětem řadu krásných zážitků. Společně jsme se zaměřili na dovolené a výlety v Čechách. Všichni o jednom z nich napsali krátké vyprávění a přidali k němu barevné číslo. Na mapě si potom našli, často za pomoci hledání na počítači, místo, které navštívili a označili ho stejným číslem. Nakonec jsme porovnávali, kdo se dostal nejdále od Kolína. Anna H. a Vojta splnili i úkol na září, a na nástěnku přinesli pohled z prázdninového putování.

Říjen
Výukové programy.JPG
Po celý školní rok se budeme věnovat historii. Pomohou nám v tom i výukové programy, které mají děti na školním notebooku. Šikovné děti mají možnost pracovat s programem (zatím na téma  Pravěk a Egypt) samostatně i ve skupinách.
Listopad
Ilustrace.1.JPG
Několikrát do roka se věnujeme poezii. Tentokrát byla práce trochu složitější. Nejprve bylo třeba báseň vyhledat v knize, na netu, nebo ji vytvořit. Podle předlohy si ji každý co nejpečlivěji opsal na předem připravené řádky.
Ilustrace.2.JPG
Potom přišla na řadu ilustrace, učení se textu zpaměti a nakonec přednes spolužákům. Hotovými výkresy jsme se pochlubili na nástěnce.
Květen
Knihy.JPG
Celé druhé pololetí  si žáci procvičovali hlasité čtení. Nejprve jsme četli z knížek, které jsme měli vypůjčené z knihovny. V květnu si mohly děti přinést z domova knihu autorů doby českého národního obrození. Z nich jsme četli především méně známé pohádky.
Červen
Hasič 1..JPG
Blíží se prázdniny, doba odpočinku, ale i možného nebezpečí úrazu. Abychom věděli, jak se správně chovat, přišel si s námi povídat dlouholetý bývalý hasič, nyní pan školník na naší škole.
Hasič 2..JPG
Vyprávění doplnila prezentace s množstvím obrázků, děti si vyzkoušely, jak zavolat na tísňovou linku a zbyl i čas pro odpovědi na zvídavé otázky.
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
© 2006 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one