Vítáme Vás na stránkách 1. oddělení školní družiny ZŠ Ovčárecká Kolín (paní vychovatelka Lenka Šubrtová).
Září
1-DSCN0101.JPG
V závěru minulého školního roku připravily děti barevné ruličky. Jejich spojením vznikla housenka, která je v září přivítala ve škole.
DSCN0064.JPG
Na prázdniny jsme vzpomínali nad obrázky. Léto prožily děti opravdu báječně.
Říjen
Ovoce.JPG
K podzimu patří sklizeň jablíček a hrušek. Ty naše jsou sice jen z papíru, ale nevadí. Ozdobily nám nástěnku s informacemi pro rodiče.
1.JPG
Na pravěké téma jsme se zaměřili i při výtvarných činnostech. Nejprve jsme kreslili, jak si děti představují pravěk. Čerpaly nejen z poslechu pravidelné četby na pokračování, ale využít mohly i vlastní znalosti.
2.JPG
Pomocí přírodnin jsme v dalším týdnu vyparádili nejen rodinku ze známého animovaného seriálu, ale i brontosaury
a mamuty.
Listopad
Strom.JPG
Strom si oblékl podzimní kabátek, ježci se chystají na zimu a vlaštovky odlétají do teplých krajin.
Panáček.0048.JPG
Čtvrtka, barevné papíry, zbytky látek, vylisované listy + šikovné děti = panáček Podzimáček.
Prosinec
Ovečky- DSCN9992.JPG
Blíží se Vánoce, pustili jsme se do výroby netradiční ozdobičky. Čtvrtka, vlna, chvilka práce a už je tu spousta oveček.
Přání - DSCN9993.JPG
Přáníčka vyrábíme každý rok. Letos jsme použili k práci filc a ozdobnou lemovku. Na výběr měly děti z mnoha barev a tří vánočních motivů.
1-DSCN9995.JPG
Když bylo hotovo, vymyslel si každý do přáníčka text, který tam i sám napsal. Věříme, že přáníčka udělala rodičům nebo prarodičům radost.
 
Tak tedy šťastné a veselé.
 
Leden
N.2.0022.JPG
Kdy přijde zima? Přece tehdy, když konečně začne sněžit.
N.1.0025.JPG
Krajina schovaná pod bílou peřinou všechny potěší. Při tvorbě nástěnky dostaly děti za úkol vymyslet co nejvíce činností, které mohou lidé v zimě dělat.
Únor
Srdíčka.JPG
Svatý Valentýn je svátkem zamilovaných, ale proč neudělat radost i někomu, koho máme prostě rádi. Děti vyrobily spoustu krásných srdíček, která jistě udělají obdarovaným radost.
Hvězda.1..JPG
V únoru jsme vyráběli zimní hvězdy. Při práci jsme potřebovali inkoust a zmizík. Hvězdička vznikla jako kolektivní práce, protože bylo potřeba složit ji z osmi částí.
Hvězda.2..JPG
Hvězdami jsme vyzdobili všechna okna v naší třídě.
ZOH.0062.JPG
V druhé polovině února jsme společně sledovali dění na OH. Děti si nosily spoustu obrázků, článků, často i celé noviny. Pravidelně jsme tak mohli aktualizovat informace na olympijských nástěnkách. Nakonec jsme, po skončení her, vytvořili několik koláží k jednotlivým sportům a přehled medailových úspěchů našich sportovců.
Březen
Kytky.9975.JPG
Jaké je jaro? Barevné a voňavé. Květiny na nástěnce na chodbě nám ho pomáhají přivolat.
Prázdniny.1.9993 – kopie.JPG
Všichni rádi vzpomínáme na jarní prázdniny. A že toho děti zažily opravdu hodně, neměly o náměty na kreslení nouzi.
Prázdniny.2.9991 – kopie.JPG
Na vysvětlenou přidal každý k obrázku krátkou větu.
Duben
Kraslice.1.9945.JPG
K Velikonocům patří pomlázky, mazanec, beránek a hlavně krásně ozdobená vajíčka. Ta naše vznikala jako mozaika složená z kousků barevných papírů.
Kraslice.2.9949.JPG
Hotové vajíčko děti ještě vystřihly, nalepily na barevnou čtvrtku a doplnily krátkým přáním.
DSCN9952.JPG
Práce se podařila a přáníčka udělala dětem radost.
Květen
Jarní básničky.1..JPG
Také jaro jsme vítali poezií. Nejprve si děti našli básničky v knihách nebo na internetu. Potom si básničku opsaly, jak nejlépe to šlo, na připravený papír.
Jarní básničky.2..JPG
Potom přišla na řadu ilustrace a učení se zpaměti. Nakonec každý svou básničku spolužákům zarecitoval. Hotové práce zdobí nástěnky ve 4.A.
Lodě.JPG
V květnu jsme si povídali o slavných cestovatelích. Marco Polo, Kryštof Kolumbus, Amerigo Vespucci... Jejich odvážné cesty znamenaly velkou změnu v pohledu lidí na svět. Naše obrázky vznikly jako koláž, spojením kresby, vystřihování a lepení. Lodě, které se houpají na vlnách, si žáci sami našli na počítači.
Červen
Povolání 1.JPG
V červnu se věnujeme projektu " Ten dělá to a ta zas tohle". Společně si povídáme o různých řemeslech a povoláních, o jejich podobě dříve a dnes.
Povolání 2.JPG
Děti dostaly za úkol promluvit si s rodiči o tom, co dělají v práci. Ve družině jsme se pokusili nakreslit maminku a tátu v zaměstnání a napsat o obrázku krátkou větu na vysvětlení.
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
© 2006 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one