Vítáme Vás na stránkách 1. oddělení školní družiny ZŠ Ovčárecká Kolín (paní vychovatelka Lenka Šubrtová).
Říjen
Ilustrace..JPG
O podzimu je řada hezkých básniček. Několik jich paní vychovatelka připravila. Děti si vybraly jednu z nich a dostaly dva úkoly. Během kreslení ilustrace se básničku naučit a nakonec ji přednést ostatním. Kamarádi každý vydařený výkon odměnili potleskem.
Březen
Jarní ilustrace.JPG
Také o jaru je možné najít hodně básniček. Děti dostaly stejný úkol jako na podzim. Básničku přečíst, nakreslit obrázky a naučit se ji. Recitace před spolužáky se dařila a tak se třídou ozýval opakovaný potlesk. Hotové práce ozdobily nástěnku s přehledem služeb a výsledky jarních soutěží.
Květen - červen
Kopie - DSCN9635.JPG
V počítačovém kroužku se žáci letos naučili hodně nového. Využijeme toho při práci ve školní družině. Úkolem je vytvořit pro kamarády omalovánku se zvířaty. Děti pracují ve skupinkách. Počítačoví pomáhají nepočítačovým a práce se daří.
Kopie - DSCN9638.JPG
Některé skupiny již mají hotovo a malují, jiné ještě vyhledávají obrázky na internetových stránkách. Ve třídě máme jen jeden počítač, proto se u něj musíme střídat.
DSCN9950.JPG
Vytvořená omalovánka poskytla ještě každému žáku možnost dotvořit pozadí podle vlastní fantazie. Na prvním obrázku jsou omalovánky na téma "Zvířata v lese" a "Na dvoře".
DSCN9952.JPG
Tyto obrázky jsou na téma "V moři" a "Cesta do Austrálie".
DSCN9955.JPG
Poslední omalovánka je na téma "Ptáci". Kdo nestihl dokončit práci na počítači, měl možnost namalovat obrázek celý sám. Nikdo se nechtěl ošidit o možnost získat bodík do celoroční soutěže.
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
© 2006 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one