Vítáme Vás na stránkách 1. oddělení školní družiny ZŠ Ovčárecká Kolín (paní vychovatelka Lenka Šubrtová).
Září
Koláž z prázdnin.JPG

Na vydařené prázdniny již jen vzpomínáme. Některé děti se rády pochlubily svými zážitky. Koláže s obrázky, fotografiemi a krátkým textem vytvořili Petr S., Tereza M., David S., Kateřina J. (horní řada), Dáda S., Šárka J., Sophie M., Anička V. a Kamila Ž. (dolní řada). Prohlédnout si je můžete na nástěnce s informacemi pro rodiče.

Malujeme prázdniny1..JPG

Vzpomínalo se i s pastelkami v ruce. Krásné obrázky s krátkou větičkou na vysvětlenou zaplnily dvě nástěnky ve třídě.

Malujeme prázdniny.2.JPG

Letos je nás však v oddělení opravdu hodně. Na výstavě proto nemohou být práce všech dětí, ale jen ty nejvydařenější obrázky.


Říjen

Dýňáčci.JPG

K barevnému podzimu patří zdobení dýní. Na naši nástěnce se líbí veselým panáčkům dýňáčkům.

Halloween.JPG

Vděčným podzimním tématem je Halloween. Všichni jsme namalovali dýně. Kdo chtěl, mohl vytvořit i další výzdobu. Tak se nad kupou dýní vznášejí duchové, poletují netopýři a na všechny dohlíží hodná čarodějnice se svým kocourem.


Listopad

Podzim.JPG

Jak název měsíce napovídá, je právě období padajícího listí. Při vycházce jsme pozorovali měnící se barvy v přírodě. Ve třídě jsme poznatky využili při tvorbě věnečků a kresbě obrázku "Podzim za oknem".

Mozaika.JPG

Ještě jednou padající listí. A protože právě soutěžíme ve skládání puzzle, bylo i vybarvování listů malou skládankou. Z podzimních barev děti vytvořily krásnou mozaiku.


Prosinec

Betlém-nástěnka.JPG

Blížící se vánoční svátky se objevily jako téma na obou našich nástěnkách na chodbě.

První vypráví příběh o narození Ježíška. Děti dostaly postavy, stromy, hvězdy a chaloupky jako omalovánky na čtvrtce. Nejprve všechno pečlivě vybarvily a vystřihly. Potom jsme obrázek společně sestavili      na nástěnce.

Koláž vánoční stromek.JPG

Na druhé nástěnce máme dva velké vánoční stromky. Vznikly jako koláž z obrázků s vánoční tématikou, které doma děti z 2.A (často spolu s rodiči) vystřihovaly z letáků a časopisů.

Stříbrné hvězdy vytvořili podle šablony chlapci z 5.třídy.

Přání..JPG

Blíží se vánoční svátky. Letos jsme vyráběli přáníčka s betlémkem. Každé je trochu jiné, ale všechna jsou stejně krásná.

Přání.JPG

Děti pracovaly s takovou chutí, že se na nástěnky ani všechna přáníčka nevešla. Aby se žádné neztratilo, hlídají je Mikulášci a čerti.


Leden

Sluníčko.JPG

Sluníčko sice svítí, ale nehřeje. Proto i to naše je krásně zimní. Místo paprsků má rukavice. Děti pracovaly inkoustem, zmizíkem a nakonec rukavice naparádily zlatým a stříbrným gelem.

Sněhuláci.JPG

Tak dlouho jsme stříhali vločky z papíru, až venku začalo konečně sněžit. Přidali jsme sněhuláky, havrana a zimní nástěnka je hotová.


Únor

Valentýn.JPG

K Valentýnu patří především srdíčka. Stačily barevné papíry, nůžky, trocha trpělivosti a dárek je tu.

Zimní radovánky.9107.JPG

Zima je za námi. Na obrázcích jsme si zavzpomínali na to, co jsme v lednu a únoru dělali nejčastěji.

Březen
Máme rádi zvířata..JPG

Projekt "Máme rádi zvířata" dal dětem hodně práce. Nejprve zapojily i rodiče a pořídily si fotografii zvířátka, které mají doma. Potom ve družině napsaly krátké vyprávění o soužití s chlupatým kamarádem a vyhledaly na počítači vhodný kreslený obrázek, který jejich práci doplnil. Nakonec zvolily slovo, které nejlépe vystihuje to, proč mají rádi právě to svoje zvířátko.

Duben
Jaro na louce.JPG
Na jaře se probouzí příroda a všude kolem nás je spousta barev. Okna chodby jsme proto vyzdobili květinami a veselými motýlky.
Květen
DSCN9525.JPG
Druhou květnovou neděli mají svátek všechny maminky. Děti jim jistě udělají radost nejen touto usměvavou papírovou květinou, ale také básničkou, kterou se ve družině naučily.
DSCN9922.JPG
Projekt "Dobře je nám pod peřinou" vznikal postupně. Nejprve si žáci vytvořili pomocí bramborových tiskátek vzorek na povlečení. Potom z barevných papírů vystřihli hlavu a ruce malého spáče. Nakonec vše propojili do jednoho celku. Zároveň jsme si povídali o tom, co děti nejraději dělají před usnutím. Každý měl možnost napsat o tom krátkou větu na počítači. Ty nejzajímavější myšlenky doplnily obrázky na nástěnce.
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
© 2006 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one