Vítáme Vás na stránkách 1. oddělení školní družiny ZŠ Ovčárecká Kolín (paní vychovatelka Lenka Šubrtová).

Výstava.1..JPG

Duben

V dubnu každoročně navštěvujeme výstavu o přírodě a ekologii           v MSD Kolín. Velký sál byl i tentokrát do posledního místečka zaplněn zajímavostmi. Jednotlivá soutěžní stanoviště prověřovala, s ohledem na věk dětí, znalosti z oblasti přírody živé i neživé.

Výstava.2..JPG

Před vstupen do sálu jsme se rozdělili do čtyř skupin po pěti. V každé byl vedoucí, který dohlížel na to, aby se všichni pohybovali společně     od jedné soutěže ke druhé.

Výstava.3..JPG

Vyplatilo se dobře poslouchat otázku, potom se zamyslet a odpovědět. Pokud se podařilo najít správnou odpověď, přibylo na soutěžní kartičce další razítko.

Výstava.4..JPG

Zajímavé bylo zastavení u rybáře. Na obrázcích jsme poznávali ryby našich řek a rybníků a chvíli jsme pozorovali  dění v akváriích.

Výstava.5..JPG

Jedno zastavení bylo věnováno dřevinám, těžbě dřeva a jeho zpracování. Úkolem bylo například poznat podle kůry známé stromy. Od lesníka se tady děti dozvěděly i to, co jsou to letokruhy.

Výstava.6..JPG

Se včelařem jsme si povídali o včelách a medu. Kdo prokázal potřebnou míru znalostí, dostal nejen razítko na kartičku, ale i malé sladké mlsání.

Výstava.7..JPG

Firma AVE připravila pro děti povídání o recyklaci odpadů. Děti nejprve skládaly kruhové puzzle, potom poznávaly, jak vypadá recyklovaný papír, plast nebo sklo.

Futurum..JPG

Březen

Na vycházku jsme během března zašli třikrát do Futura. Kolínské školy tam měly možnost pochlubit se svými pěstitelskými dovednostmi i jarní výzdobou. Zalili jsme květinový ostrůvek naší školy a školy ze Sendražic a učili se přitom poznávat květiny v truhlících.

Labutě.1..JPG

Leden

Koncem ledna přišla konečně ta pravá zima. Mrazy jsou bohužel bez sněhu, přesto trochu pomůžeme labutím a kachnám přečkat chladné období roku.

Labutě.2..JPG

Jako každoročně, budeme chodit jednou týdně na lávku přes Labe. Odtud nakrmíme vodní ptactvo suchým pečivem, které nám doma zbylo. Rádi pozorujeme boj, který se občas na hladině strhne.

1
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
© 2006 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one