Vítáme Vás na stránkách 1. oddělení školní družiny ZŠ Ovčárecká Kolín (paní vychovatelka Lenka Šubrtová).
Vánoce.JPG

Prosinec

Vánoční vyrábění se blíží ke konci. Třídu nám ozdobil betlémek a omalovánky. Melodie koled provoněly svícny s kořením, a pro rodiče jsme vyrobili přání.

Vánoce.4533.JPG

Ve třídách máme stromečky opravdové, ale jak to udělat na nástěnce? Děti vyrobily krásně dlouhý řetěz ze kterého snadno vznikl stromek papírový. Stačilo přidat pár ozdobiček a svíček.

Déšť.DSCN4431.JPG

Listopad

Podzimní déšť může být i veselý. Při této práci jsme kombinovali několik technik. Nebe s mraky vytvořily děti vodovými barvami, dešťové kapky jsou ze zbytků látek a barvu deštníkům dodaly pastelky. 

Déšť.2.4454.JPG

Dalšími deštníky jsme vyzdobili nástěnky ve třídě. Přidaly se k nim i obrázky zahrady na podzim. Na nich malí pomocníci hrabou listí. Hromadu pestrobarevného nadělení děti nalepily z natrhaných kousků barevných papírů.

Podzim.4432.JPG

Na velké nástěnce na chodbě v přízemí máme ukázky většiny našich prací na téma podzim. Rodiče si zde mohou přečíst i pár slov o jejich vzniku.

Den zvířat1.4051.JPG

Říjen

Co slavíme 4.října? Světový den zvířat. Chvíli jsme si o nich povídali, našli jsme si je na Internetu nebo na obrázcích v knihách, a potom už jsme se dali do práce.

 

Den zvířat.2.4052.JPG

Každý si vybral zvíře, které má nejraději nebo to, které ho zaujalo například při návštěvě ZOO.

Drak.4061.JPG

Září

K podzimu patří pouštění draka. Jednoho takového jsme si společně vytvořili. Podle šablony jsme nakreslili mašličky, potom jsme stříhali    a stříhali..........A teď se můžeme pochlubit tímhle krásným drakem.

Strom.4055[1].JPG

Stromy se začínají krásně barvit. Na vycházkách měly děti možnost sebrat si hezké listy, doma je vylisovaly a přinesly do školy. Potom přišly ke slovu barevné papíry, lepidlo nůžky a hlavně šikovné ruce. Třídu nám teď zdobí tenhle barevný strom.

2
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
© 2006 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one