Vítáme Vás na stránkách 1. oddělení školní družiny ZŠ Ovčárecká Kolín (paní vychovatelka Lenka Šubrtová).
Jaro.JPG

Květen

Podívejte se s námi na rozkvetlou zahradu. Děti společně vyrobily krásnou jarní pohodu. Kvetoucí jabloň, motýli, ptáčata poskakující na plotě a v trávě mezi květinami. To všechno jsme pozorovali při vycházkách a během měsíce května potom vyrobili z barevných papírů a kartonu.

Z pohádky do pohádky.JPG

Duben

Dokončili jsme práce na téma "Z pohádky do pohádky". Koláže jsou hotové. Pozorný divák jistě najde na každém obrázku tři pohádky. Pokud by to bylo těžké, napoví mu kartičky s jejich názvy.

Velikonoce.JPG

K dubnu patří Velikonoce. Při tématickém kreslení jsme na ně vzpomínali. Nejprve děti nakreslily nejzajímavější zážitky z volných dní.

Verlikonoce2..JPG

Potom kamarádům o svých velikonočních prázdninách vyprávěly. Nakonec jsme si veselými obrázky vyzdobili nástěnky ve třídě.

Talíř.JPG

Březen

Celý měsíc jsme si povídali o významu zdravé výživy. Při výtvarných činnostech jsme vyrobili talíř se zdravou snídaní nebo svačinou. Většina žáků se do práce aktivně zapojila. Z letáků vystřihovali pečivo, mléčné výrobky, nápoje, ovoce a zeleninu. Z výsledku snažení měli všichni radost.

Já, malý čtenář5138.JPG

Únor

Nástěnka k tématu "Já, malý čtenář" je vytvořena z barevných proplétaných záložek a z černobílých fotografií dětí s knihami, které si přinesly do školy. Malí výtvarníci nazývají hotovou nástěnku sluníčko.

Noční košilka.JPG

Několik dětí si přineslo knihu Povídání o pejskovi a kočičce. Proto jsme si z ní četli několik ukázek a dívali jsme se i na některé příběhy i na interaktivní tabuli. Nakonec jsme se pustili do ilustrace pohádky "O pyšné noční košilce". Děti předlohy podle vlastní představy vybarvily a košilku vystřihly. Obrázky máme doplněny původními ilustracemi pana Čapka a zkráceným dějem.

DSCN4957.JPG

Leden

Vzpomínání na vánoční svátky. Kresby na téma "Moje Vánoce" doplnily obrázky dárků, které udělaly dětem radost.

Zimní krajina.4860.JPG

Letos si v Kolíně sněhu příliš neužijeme. Proto jsme si zasněženou zimní krajinu vykouzlili alespoň na nástěnce.

Sluníčka a domy..JPG

Zimní sluníčko je chladné. Na modré obloze svítí, ale nehřeje. Dívá se na domy a chaloupky ozdobené sněhovou čepicí. Na práci jsme potřebovali inkoust, zmizík, barevné čtvrtky a zbytky látek.

1
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
© 2006 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one