Vítáme Vás na stránkách 1. oddělení školní družiny ZŠ Ovčárecká Kolín (paní vychovatelka Lenka Šubrtová).
Výstava - úvod.1795.JPG

Ve dnech 27.-30.dubna se konala v MSD výstava o životním prostředí.  Dětem byla určena řada soutěží s ekologickou tématikou, při nichž      si mohly prohlédnout mnoho zajímavých exponátů. Pro návštěvníky  byly připraveny například ukázky dřevin, preparáty divoké zvěře, dravců a spousta fotografií z přírody. Poučení přinesla výstava jistě nejen dětem, ale i dospělým.

Výstava.1.1772.JPG

Čím se živí veverka, kdy kvete bledule, ...? Správné odpovědi na otázky právě hledají páťáci Bára, Markéta, Michal a Lukáš.

Výstava.2.1773.JPG

Se záludnými otázkami o zásadách recyklace si Dominik s Pavlem hravě poradili.

Výstava.3.1774.JPG

Nejen ten, kdo je mlsal, zná správnou odpověď na otázky o včelách     a medu. Tak jako David, Michal a Filip.

Výstava.4.1775.JPG

U tohoto stanoviště jsme se trochu trápili. Poznat dravce a další opeřené obyvatele lesa nebylo vůbec snadné. A vzpomenout si          na obojživelníky, hady a motýly byl už pro někoho doslova oříšek.

Výstava.5.1778.JPG

Ani tady nedostaly děti razítko do soutěžní karty zadarmo. Odpověď    o škůdcích a nemocech rostlin bylo třeba najít na informační tabuli.

Výstava.6.1779.JPG

Konečně trocha odpočinku pro hlavu. Tady neuplatníme znalosti,       ale výřečnost.Úkolem je vyprávět o svém vztahu k přírodě. Právě hovoří Pavel, Vojta poslouchá a David usilovně přemýšlí.

Výstava.7.1806.JPG

Jeden z posledních úkolů byl věnován dřevinám. Nejprve si děti pozorně prohlédly větvičky a fotografie. Pak už nebylo těžké správně odpovědět na šest otázek. Nakonec je třeba ještě spočítat razítka       na kartičce a dojít si pro odměnu.

Výstava-konec.1781.JPG

Dárků bylo pro všechny soutěžící děti připraveno hodně, mohly si vybrat podle svých zájmů. A že se opravdu snažily, měly ve škole        o zábavu postaráno.

Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
© 2006 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one