Vítáme Vás na stránkách 1. oddělení školní družiny ZŠ Ovčárecká Kolín (paní vychovatelka Lenka Šubrtová).
Trh.0078.JPG

Ve čtvrtek 16. září 2010 se konal v Kolíně na Karlově náměstí    2. staročeský řemeslný trh. To jsme si nemohli nechat ujít.

Hned na začátku dostaly děti balónky.

Trh.0081.JPG

U stánku s dřevěnými hračkami jsme se zdrželi nejdéle.

Trh.0080.JPG

Většina prodejců byla  dobově oblečena, své zboží vystavovali často ve stylových stáncích a někteří  řemeslo i předváděli.

Trh.0082.JPG

Sluníčko krásně svítilo, náměstím voněly oplatky a trdelníky. Na chvíli jsme se zastavili i u přadleny. Dovolila nám vyfotit se u kolovrátku. Před odchodem do školy si děti koupily pro radost malé drobnosti         a někdo i trochu mlsal.

Výstava v ZUŠ.1.0621.JPG

Ve čtvrtek 14.října jsme navštívili v ZUŠ Kolín výstavu F. K. Foltýn: "OBRAZY". Uspořádána byla k 10. výročí úmrtí malíře.

František Karel FOLTÝN 1937- 2000
Studium UMPRUM Uherské Hradiště
Ateliér a bydliště: Býchory


Obrazy jsou vlastně svědectvím o stavu Země české. A tak se na každém odehrává v jádře stejný děj – zápas technosféry s biosférou a kulturou. Biosféra je vyjádřena výsečemi krajiny, rostlinami, živočichy, či přírodními artefakty. Technosféru představují geometrické konstrukce, přímky, betonová a plastová monstra doplněná shluky postaviček. Kultura se úzce prolíná s náboženskými motivy.
                                                                                                                                 RNDr. Pavel Trpák


 

Výstava v ZUŠ.2.0622.JPG

V galerii ZUŠ jsme si prohlédli fantastické krajiny na obrazech malíře     z Býchor. U mnohých se děti zastavovaly a všímaly si zajímavých detailů. Nejvíce se jim líbily přírodní motivy.

Výstava v ZUŠ.3.0619.JPG

Když jsme si obrazy prohlédli, krátce jsme si o svých dojmech popovídali. Před odchodem jsme se zapsali do návštěvní knihy.

Filip a mince.0755.JPG

V pátek 26.11. jsme se vydali na náměstí. Konal se tu vánoční řemeslný trh. Lákaly nás nejen dobrory, ale i některá řemesla. Filip si například vyzkoušel ražbu mince.

Na trhu.0750.JPG

Chvíli jsme se zastavili u ozdobeného stromu. Je doplněn postavami andělů i betlémskými motivy. Nechybí ani schránka na přání občanů města.

Dobrou chuť.0757.JPG

Mrzlo až praštělo, někdo se nechal zlákat teplou oplatkou.

1
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
© 2006 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one