Vítáme Vás na stránkách 1. oddělení školní družiny ZŠ Ovčárecká Kolín (paní vychovatelka Lenka Šubrtová).
Větvičky.1527.JPG

Jaro se letos probouzí pomalu. Jsme nedočkaví, proto se o kvítky pokusíme sami. Na vycházce jsme si nastříhali krátké větvičky. Potom stačilo vzít barevné papíry, lepidlo.......

Větvička.1534.JPG
...........a za chvíli nám na nástěnce kvetl zlatý déšť, jabloň i meruňka.
Jaro.1552.JPG

DUBEN

Tentokrát měly při výtvarné činnosti děti za úkol vytvořit si to, co se jim vybaví, když se řekne jaro. A nápadů měly hodně. Nemohly zapomenout ani na blížící se Velikonoce. Pracovali jsme vodovými barvami, technikou otiskování.

Zajíčci,1550.JPG

Od začátku dubna jsme se připravovali i na Velikonoce. Z papírů a látky jsme vyráběli zajíčky. Posadili jsme je na špejli, někteří přidali mašli a Filip tomu svému přinesl dokonce pomlázku.

Velikonoce.1543.JPG

Velikonoční máme i nástěnku. Na jedné si vysvětlujeme lidové zvyky pašijového týdne, na druhé jsou omalovánky s různými velikonočními motivy. A to všechno, i papírová vajíčky, nám hlídají veselí zajíčci.

Moje rodina.1.2369.JPG

KVĚTEN

Posledním letošním velkým tématem bylo "Moje rodina". Například ne vždy děti tuší, co jejich rodiče dělají v zaměstnání. Při besedě bylo zajímavé sledovat schopnost dětí vyprávět o práci rodičů. Prvním úkolem tedy bylo popovídat si o tom s nimi doma.

Moje rodina2.2370.JPG

Potom jsme si velkou čtvrtku rozdělili na poloviny a pustili se do práce. Nahoru jsme nakreslili rodiče v zaměstnání a sourozence ve škole.

Moje rodina3.2371.JPG

Spodní část obrázku ukazuje rodinu při práci a odpočinku. Takové je to doma v pracovní dny odpoledne a o víkendu.

Moje rodina.4.2372.JPG

Nakonec jsme dali výkresy na nástěnku a přišla řada na soutěž. Každý obrázek měl číslo, a protože nikde nebylo jméno autora, pokoušeli se spolužáci poznat, kdo nás na něm pozval na návštěvu do své rodiny.  

Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
© 2006 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one