Vítáme Vás na stránkách 1. oddělení školní družiny ZŠ Ovčárecká Kolín (paní vychovatelka Lenka Šubrtová).
DSCN8562.JPG

Duben

Tentokrát jsme se vydali na pomyslnou cestu na planetu Fantazie. Potkali jsme tam řadu zajímavých obyvatel, zvířat a rostlin. Jak se nám je podařilo namalovat se můžete podívat na nástěnce vedle třídy.

Potravinová pyramida7844.JPG

Březen

Celý měsíc jsme si povídali o zdravé výživě. Abychom si dobře zapamatovali, které potraviny bychom měli jíst často a které málo, vytvořili jsme si na dané téma nástěnku.

Potravinovou pyramidu tvoří koláž z výstřižků z letáků. Okolo jsou krátká vyprávění dětí o tom, co jedí rádi a co jim příliš nechutná. 

Záložky.7232.JPG

Únor

Když je venku ošklivo, rádi si přečteme zajímavou knihu. Společně jsme si do ní vyrobili záložku.

Děti potřebovaly různobarevné zbytky silné vlny, papír, lepidlo, šikovné ruce, fantazii a chuť do práce.

OH 2.třída7528.JPG

Od 12. do 28. února 2010 probíhaly v kanadském Vancouveru již     XXI. zimní olympijské hry. Pravidelně jsme si o soutěžích vyprávěli. Pozorně jsme sledovali úspěchy našich sportovců.

OH 4.třída7526.JPG

Z novin a časopisů si děti vystřihovaly obrázky sportovců, abychom si soutěžní atmosféru trochu přenesli i do naší třídy. Největší zásluhu     na výzdobě nástěnek měl Lukášek.

Sluníčko.7075.JPG

Leden

Leden dělá svému jménu čest. Mrzne a sněží. Proto jsme nástěnku      na chodbě vyzdobili zimním sluníčkem. Místo paprsků rukavice, dlouhá šála přpravená na vycházku po obloze.

Pletení.7231.JPG

Letošní zima přinesla mrazy a spoustu sněhu. Teplé oblečení přišlo každému vhod. Jako maminky a babičky plést neumíme, proto jsou naše čepice a šály jen na nástěnce. Ale vlna je opravdová. 

Dárky.JPG

Vánoce byly štědré. Někdy dalo práci vybrat ten nejhezčí dárek. Nakonec se to přece jen podařilo, tak se na výstavě objevila stavebnice, sekyrka, maska, motorka, loď .....

Přání049.JPG

Prosinec

Na vánoční přáníčko jsme tentokrát potřebovali kousek pytloviny        a barevný alobal. Kometu a hvězdičky si děti podle vlastní fantazie vystříhaly a nalepily. Dovnitř napsaly rodičům přání.

Prší.6868.JPG

Listopad

Zima na sebe nechává letos dlouho čekat. Prší a prší, sníh nikde.

Naše nástěnka je uplakaná, jako počasí. Deštník vyrobili Jakub N., Jakub B. a David S. z druhé třídy a Alena N. ze čtvrté.

Mraky plné deště vytvořili všichni společně.

1
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
© 2006 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one