Vítáme Vás na stránkách 1. oddělení školní družiny ZŠ Ovčárecká Kolín (paní vychovatelka Lenka Šubrtová).
Březen
Máme rádi zvířata..JPG

Projekt "Máme rádi zvířata" dal dětem hodně práce. Nejprve zapojily i rodiče a pořídily si fotografii zvířátka, které mají doma. Potom ve družině napsaly krátké vyprávění o soužití s chlupatým kamarádem a vyhledaly na počítači vhodný kreslený obrázek, který jejich práci doplnil. Nakonec zvolily slovo, které nejlépe vystihuje to, proč mají rádi právě to svoje zvířátko.

Duben
Jaro na louce.JPG
Na jaře se probouzí příroda a všude kolem nás je spousta barev. Okna chodby jsme proto vyzdobili květinami a veselými motýlky.
Květen
DSCN9525.JPG
Druhou květnovou neděli mají svátek všechny maminky. Děti jim jistě udělají radost nejen touto usměvavou papírovou květinou, ale také básničkou, kterou se ve družině naučily.
DSCN9922.JPG
Projekt "Dobře je nám pod peřinou" vznikal postupně. Nejprve si žáci vytvořili pomocí bramborových tiskátek vzorek na povlečení. Potom z barevných papírů vystřihli hlavu a ruce malého spáče. Nakonec vše propojili do jednoho celku. Zároveň jsme si povídali o tom, co děti nejraději dělají před usnutím. Každý měl možnost napsat o tom krátkou větu na počítači. Ty nejzajímavější myšlenky doplnily obrázky na nástěnce.
11.07.2013 19:57:40
skolnidruzina
Pokud se vám na našich stránkách líbilo, přijďte se k nám zase brzy podívat. Určitě tu najdete něco nového!
© 2006 - 2014 Lenka Šubrtová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one